Zajawki na intrygujące podróże na rowerze po Europie

Wycieczki rowerem są w ostatnio wyjątkowo popularne. Miłośnicy dwóch kółek rokrocznie pakują plecaki i wyruszają w trasę po Polsce lub po całym kontynencie. Jeżeli mamy ochotę do nich dołączyć, to należy sprawdzić, gdzie są najlepsze trasy oraz jak przygotować się do tej eskapady.

Chcąc spędzić ciekawie wakacje, trzeba się namyślić, czy w miejscu w które pojedziemy, można wynająć rowery. Wtenczas wystarczy, że przejrzymy trasy rowerowe (zobacz koniecznie tę ofertę) odchodzące od miejscowości, w której się zameldowaliśmy oraz już będziemy mogli swobodnie oglądać inne zakątki tych rejonów. Dzięki rowerowi zadbamy o kondycję oraz ciało, a jeżdżąc bocznymi ścieżkami, będziemy mieli szansę napotkać widoki, których nie zauważylibyśmy jadąc autostradą. Trzeba powiedzieć, że takie trasy rowerowe najczęściej są odpowiednio zaznaczone oraz zachowane, zatem nawet kilkuletnie dzieci nie będą miały kłopotów, żeby się po nich przemieszczać. Powinniśmy je przejrzeć prędzej, bo wówczas będziemy mieli możliwość wszystko świetnie sobie wymyślić.

Wycieczki rowerowe po trasach Europy
Napisał: Grao Castellon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ilość osób uwielbiających dwa kółka jako środek transportu jest duża, z tego powodu też rośnie również liczba szlaków rowerowych – w wielu państwach przygotowywane są profesjonalne trasy rowerowe dedykowane turystom – tym sposobem coś takiego jak wycieczki rowerowe po europie (kliknij aby przeczytać więcej szczegółów) stają się pomysłem świetnym na przeżycie niezapomnianej przygody. Zwłaszcza, że niektóre z tych najlepszych tras biegną przez krajobrazy zapierające dech w piersiach. Trasy rowerowe możemy znaleźć w sieci – oczywiście stworzone są różne stopnie trudności, znajdziemy zarówno szlaki łatwe, jak i te wyczynowe, które będą od nas wymagać dużo więcej wysiłku, ale przy tym dają również dużo więcej adrenaliny. Powstała także lista 10 top tras, które zostają najchętniej wybierane przez podróżujących – pośród tych tras znajduje się odcinek znanego Tour de France, położony oczywiście we Francji, dokładnie w Pirenejach, jest to wybór dla osób o lepszej kondycji, ponieważ wymaga sporo wysiłku. Na samym szczycie listy także jest położona we Francji Prowansja – region znany ze swych cudownych pejzaży pełnych pól lawendowych, jednak prawdziwym rajem dla turystów kochających jazdę na rowerze jest brytyjska wyspa Isle of Wight, która charakteryzuje się zróżnicowaną rzeźbą terenu, a sieć ścieżek rowerowych mierzy aż 320 kilometrów – brzmi rewelacyjnie.

Kolejną znaczącą kwestią, jaka musi być określona przed podróżą jest lista wyposażenia obowiązkowego jakie winni posiadać uczestnicy. Pozwoli to ustrzec się sytuacji kiedy np. w czasie deszczu okazuje się iż ktoś nie ma kurtki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-17 11:47:10