Z jakiego powodu kajakarstwo jest tak popularną formą aktywności sportowej, dostępną praktycznie dla wszystkich.

Niejednej osobie lato będzie się przede wszystkim kojarzyć z leżeniem plackiem na jakiejś plaży i ewentualnie raz na jakiś czas zmoczeniem się w wodzie. Rzecz jasna jeśli ktoś będzie lubił taki sposób wypoczynku to jego wybór, ale można swój urlop spędzić znacznie przyjemniej i ciekawiej. Jedną z bardzo popularnych w ostatnim czasie form aktywnego wypoczynku, także wiążącego się z wodą, jest kajakarstwo. W naszym kraju jest wiele jezior i rzek, na których można się to bawić.

Spływa kajakiem
Napisał: Joshua Mayer
Na podstawie: http://www.flickr.com
Źródła rzeki Pilicy znaleźć możesz w okolicach położonego na terenie województwa śląskiego miasteczka o tej samej nazwie. W okolicach Sulejowa już w latach siedemdziesiątych zbudowano tamę, jaka utworzyła Zalew Sulejowski. Bardzo dużo mieszkańców miasteczka położone nad Pilicą założyło gospodarstwa agroturystyczne. Jedną z atrakcji oferowanych przez założycieli tych gospodarstw będą spływy kajakowe (zobacz przykłady) pilicą. Popularne spływy kajakowe Pilicą to urozmaicenie, z którego skorzystać mogą nie tylko goście gospodarstw agroturystycznych. Wielu amatorów kajakarzy zanim pójdzie na spływy kajakowe na innych rzekach decyduje się właśnie spłynąć tylko Pilicą. Spływy kajakowe Pilicą umożliwione będą już od miejscowości nazwanego Szczekocin.

To oryginalna forma spędzania czasu
W przypadku, jeśli szuka się ewentualności wypoczynku, która łączy w sobie pasjonujące zajęcia, aktywność fizyczną oraz szansę spędzania czasu na świeżym powietrzu, trzeba uwzględnić w swoich planach spływy kajakowe. Dyscyplina ta cieszy się pośród naszych rodaków wielkim zainteresowaniem. Okazuje się bardzo ciekawa. Stwarza sposobność, aby zażyć ruchu i cieszyć się urodą otoczenia. To idealna alternatywa dla osób, które interesują się fauną i florą, jak także lubią sporty wodne.

Bezsprzecznie najłatwiej będzie wykorzystać do tego zadania komputer posiadający dostęp do Internetu. Działa dużo portali turystycznych, jakie przedstawiają największe atrakcje w poszczególnych regionach Polski. Możemy także zweryfikować lokalne portale, jakie nierzadko publikują interesujące pomysły na spędzenie weekendu. Naprawdę możliwe jest więc to, że właśnie na takich witrynach trafimy na anonsy o treści: spływy kajakowe kajaki Przedbórz (zobacz fakty) bądź inne zbliżone.

Na niejednej rzece przy takich krótkich spływach nie trzeba wręcz robić żadnych rezerwacji, a po prostu udać się na miejsce, wynająć kajak i wyruszyć w dół rzeki. Przy dłuższych spływach pomyśleć już należy o odpowiednio wczesnej rezerwacji. Jest to o tyle istotne, że organizatorzy będą dysponować należytą liczbą miejsc, z powodu konieczności organizacji wszystkiego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-09 14:55:05