Według jakich zasad można pływać jednostkami wyposażonymi w silniki na naszych wodach.

Lato to czas wypoczynku. Większość osób bierze w lecie urlopy i wyjeżdża na upragnione wczasy. Niektórzy łączą przyjemne z pożytecznym i nabywają nowe zdolności, jakich mogą użyć podczas wypoczynku. Jedni jadą z rodzinami nad morze, częściowo ze względu na dzieci. Nie od dziś bowiem wiemy, że jod korzystnie działa na odporność. Ci, którzy za morzem nie przepadają, wybierają Mazury lub inne, polskie jeziora – większy spokój, niż w obleganych kurortach morskich.

Motorówka na przyczepie
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dalszym etapie, posiadając już patent sternik motorowodny możemy zdobywać dodatkowe typy uprawnień: motorowodny sternik morski, kapitan motorowodny oraz mechanik motorowodny. Poza tym można zdobyć licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających. Kursy motorowodne (więcej interesujących artykułów znajdziesz pod tym adresem) to doskonała okazja dla osób kochających wodne przygody i wyzwania. To świetne rozwiązanie również dla tych, którzy mają już uprawnienia w zakresie ratownictwa, a chcieliby poszerzyć swoje umiejętności. W sytuacji sterownika motorowodnego zainteresowania nie trudno zamienić na pieniądze, tym bardziej, że cena samego kursu wynosi poniżej 1000zł. Reszta to już kwestia prawdziwego zainteresowania, a pieniądze same przyjdą.

Jeśli jednak ktoś miałby zamiar pływać z większymi silnikami, to konieczne będzie posiadanie w jego przypadku odpowiednich uprawnień, czyli patentu sternika - więcej ciekawych artykułów znajdziesz pod tym adresem. sternik motorowodny pływać może na jednostkach o dowolnej wielkości na rzekach i jeziorach, ale też w określonych przypadkach na morzu. Ponieważ służby wodne zwracają coraz większą uwagę na posiadanie patentów, to przez zakupem szybkiej motorówki czy wodnego skutera należy tego typu patent jednak zrobić. Szkolenia motorowodne można zrobić w praktycznie każdej większej miejscowości, dużo ich jest także organizowanych w okresie letnim, w czasie kilkunastodniowych obozów.

Mamy nadzieję, iż udało nam się nakłonić Cię do spędzania wczasów na Mazurach. Chyba nie ma ładniejszego miejsca w naszym państwie niż właśnie mazurskie jeziora i puszcze. Jeśli tylko uwielbiasz naturę i chcesz spędzić ciekawe wakacje, Mazury zdecydowanie są miejscem stworzonym właśnie dla Ciebie. Dodatkowo na Mazurach jest relatywnie niedrogo, dlatego na fantastyczne wakacje na pewno wydasz mniej niż na przykład nad naszym morzem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-08 13:13:05