Jak zaplanować szkolną wycieczkę ? Do którego miejsca wybrać się ? O czym koniecznie powinniśmy nie zapominać?

Każdy uczeń lubi wycieczki szkolne. Zresztą jak możemy ich nie lubić, skoro to dzięki nim właśnie można się trochę zrelaksować, na moment o nauce oraz o obowiązkach. Zorganizowanie wycieczki szkolnej to jednakże spore przedsięwzięcie, jakie powinno być idealnie zaplanowane. O czym więc koniecznie nie zapominać, i w jakiż to sposób do tego mamy podejść ?

Wycieczka szkolna integracyjna
Napisał: Southbank Centre
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wycieczka szkolna głównie ma ambitne założenia, powinna przyczynić się do zdobywania informacji przez uczniów. Jest szczególnie dla tych uczniów atrakcyjna, ponieważ łączy aktywny wypoczynek z czynnym poznaniem. Wycieczka szkolna jest również, a co wspomnieliśmy już na początku, wolna od stresu lekcyjnego oraz licznych obowiązków szkolnych. Są różne możliwości spędzenia takiego okresu, od bycia w górach, nad morzem, albo spędzenia czasu w większym mieście, przykładowo jeżeli mowa o wycieczki szkolne Warszawa będzie tu wspaniałym miejscem.

To miejsce, w którym istnieje sporo atrakcji, więc każdy człowiek wyszuka tutaj coś dla siebie. Warszawa to nasza stolica, więc poza tym możemy zobaczyć tutaj sporo historycznych zabytków, jaki każdy musi poznać. Tak samo jak zielone szkoły Warszawa są to bardzo idealne lokalizacje, by taką zorganizować. Wycieczki kształtują osobowość każdego ucznia, to przez to, że poznawane będą symbole kultury, a także pomniki przyrody. Wycieczki szkolne również uczą zgodnego działania w grupie, reguł zachowywania się w różnorakiego gatunku sytuacjach. Pozwalają zdobywać wiedzę, zweryfikować to, co się wie ze stanem faktycznym. Jednak, żeby taka wycieczka spełniła swoje zadania powinna zostać jak najlepiej zaplanowana.

Możemy właściwie podzielić takie przygotowanie na trzy fazy. W początkowej przygotowujemy wycieczkę, to znaczy wszystko planujemy tak, żeby było pomysłowe, ciekawe i specjalne. W następnej fazie realizujemy wycieczkę, a jak nazwa wskazuje przechodzimy od fazy planowania do fazy konkretów. Faza druga to więc sedno, czyli sama wycieczka. Tak samo jednak istotna będzie trzecia, ostatnia faza, w której podsumowujemy cały wyjazd. Musimy ocenić jakie było zachowanie konkretnych uczniów, ale nawet istotniejsze będzie sprawdzenie, co uzyskaliśmy dzięki tej szkolnej wycieczce. Ta wiedza może nam bowiem mocno ułatwić w życiu przyszłym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-22 15:34:54