Sezon zimowy trwa, a więc gdzie warto udać się na narty aby zasmakować odrobiny białego szaleństwa

Zima to ulubiony czas miłośników szusowania na nartach, snowboardzie bądź też długich, górskich wędrówek. Tę nieskrywaną miłość mieszkańców Polski do zimowego wariactwa na stokach można bez problemu zaobserwować w niemal wszystkich miejscowościach narciarskich w całej Polsce. Gdy tylko sprzyja pogoda i jest wystarczająco dużo białego puchu, to ogromna ilość miłośników jazdy na desce wyrusza w stronę naszych gór w poszukiwaniu radości na nartostradzie.

Wyjazdy na narty
Napisał: SkiStar
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego typu zimową wycieczkę warto jednakże odpowiednio zaplanować i to z konkretnym wyprzedzeniem. Aby spędzić wspaniały czas na stoku nie troskając się o konkretne sprawy, musimy dobrze rozplanować całą logistykę. Pierwszą a i najpewniej najważniejszą rzeczą jest miejscowość do jakiej mamy zamiar się udać. Szczęśliwie mamy w Polsce całkiem sporo ośrodków narciarskich stojących na wysokim poziomie. Wyciągi są modernizowane, miejsca noclegowe spełniają wciąż rosnące wymagania klientów. Również trasy narciarskie wyglądają w porównaniu z ubiegłymi latami. Jednak, ciągle wielu naszych rodaków stawia na jedne z wielu alpejskich krajów jako destynację aktywnego, zimowego spędzenia czasu. Jeśli chodzi więc o wyjazdy na narty do Austrii wciąż znajduje się w absolutnej czołówce zachodnich państw, które są często wybierane przez naszych rodaków. Nie ma się co dziwić, świetna infrastruktura a także idealnie przygotowane i długie nartostrady przyciągają fanów narciarstwa z całego świata. Austriackie drogi narciarskie są na naprawdę wysokim poziomie. Jeżeli zatem chcemy wybrać się właśnie w to miejsce aby zanurzyć się w zimowym szaleństwie, to mamy możliwość postawić na wycieczkę samochodem lub także udać się tam w inny, zorganizowany sposób. W ostatnim czasie całkiem popularne są wyjazdy na narty do Włoch autokarem. W ten komfortowy sposób nie ma potrzeby martwić o wiele spraw jak w przypadku podróży samochodem.

Przed tym gdy wybierzemy jednak w pewien konkretny rejon Austrii warto sprawdzić opinie oraz sprawdzić wszystkie niezbędne informacje na temat konkretnego ośrodka. Ważne jest żeby dobierać tego rodzaju miejscowości, jakie mają trasy odpowiednie dla naszego poziomu umiejętności. Nie chcemy na przykład wybrać się do miasteczka w austriackich Alpach, w którym nie będzie dla nas odpowiednich nartostrad albo będą takie, na których nie będziemy mogli sobie odpowiednio poradzić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-15 16:38:49