Zorganizuj wczasy na przyszły rok kalendarzowy już teraz - najciekawsze przeżycia są na wyciągnięcie ręki Sprawdź wynajem jachtu!

Kiedy nadchodzą wakacje, ludzie główkują, gdzie wyjechać i jak zagospodarować sobie odpoczynek. W Polsce oczekuje mnóstwo pięknych zakątków, w których można podziwiać wspaniałe widoki, radować się ciszą oraz spokojem, jak też skorzystać z dostępnych na miejscu rozrywek. Dla amatorów sportów wodnych lub wędkarstwa dobrym wyborem okażą się Mazury lub inne polskie jeziora. To piękna kraina, która urzeka krajobrazem i jest doskonale przyszykowana na ugoszczenie turystów. By jeszcze lepiej odczuć magię tego miejsca, należy wynająć jacht lub inną łódź.

Jachty i łodzie motorowe w przystani
Napisał: Andrew Callow
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli planujemy pojechać nad morze, wskazane jest zerknąć nie tylko za noclegami, ale też za pomysłami na nudę. Atrakcyjną alternatywę stanowią rejsy po Bałtyku (na tej stronie znajdziesz odpowiedź). Trzeba je zamawiać dużo wcześniej, chyba że interesować będzie nas jedynie krótki wypad małym statkiem wycieczkowym. Na wynajęcie jachtu, a już szczególnie jachtu z kapitanem, trzeba zapolować i rzetelnie to zaplanować. Wysiłek ten opłaci się na pewno, jako że polskie morze jest przychylne nawet dla niedoświadczonych żeglarzy.

Jeżeli chodzi o wynajem jachtów Gdańsk (sprawdź ciekawą ofertę klikając w ten link) ma parę większych i sporo małych firm, jakie oferują takie atrakcje. Najlepiej rzecz jasna w tego typu rejs wybrać się z grupą przyjaciół, z których co najmniej 1 ma patent sternika i będzie potrafił kierować w czasie rejsu. Od nas jest zależne, na jak długo wynajmiemy jacht. Standardowo najmuje się taki sprzęt na siedem dni lub czternaście dni, jakkolwiek zdarzają się wypożyczenia dziesięciodniowe lub jeszcze inne. Ceny są bardzo zróżnicowane, jednak trzeba mieć na uwadze, że jest to kosztowny sport. Plusem wydaje się tu niewątpliwie to, że podczas kilkudniowego rejsu przeważnie śpimy na wodzie, stąd nie trzeba w tym czasie dzierżawić kwatery na lądzie.

Nie ma chyba milszego sposobu na spędzenie dnia ze znajomymi, niż udanie się wspólnie w podróż jachtem. Na szczęście, żeby wybrać się na tego rodzaju wyprawę, nie potrzebujemy posiadać osobistej motorówki, gdyż możemy ją wynająć w konkretnej firmie. Również kierowca będzie nam udostępniony, jeżeli ani jeden z uczestników nie posiada uprawnień do kontroli tych pojazdów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-06 16:43:40