Wynajem jachtów – z patentem czy bez?

Wynajem jachtów w trakcie urlopu to wspaniały pomysł na spędzenie czasu wolnego, ale nie każdy ma świadomość, że jest to też możliwe bez odpowiednich uprawnień. W rzeczywistości czarter można podzielić na pewnego rodzaju kategorie, pierwsza z nich oferuje jachty, przy których są wymagane właściwe zaświadczenia, z kolei druga – zawiera łodzie motorowe, tzw. „houseboat’y”, które gwarantują komfort pływania. Warto zaplanować wakacyjny okres jak najwcześniej, bowiem czarter cieszy się ogromną popularnością, natomiast łodzie rezerwowane są na kilka miesięcy z góry.

Czarter jachtów na Mazurach
Na podstawie: pixabay.com
W szczególności popularnością cieszy się czytaj więcej, gdzie każdy wynajmujący jacht ma możliwość zobaczenia najpiękniejszych obszarów Mazowsza i doświadczyć niesamowitych przygód na najwspanialszych polskich jeziorach. Czarter oferuje wiele grup. Za ich pomocą, istnieje możliwość rezerwacji różnego rodzaju jachtów, których koszt zależny jest właśnie od jakości i atrakcji, jakie oferują. Niektóre z nich posiadają w wyposażeniu także proste przyrządy kuchenne, między innymi garnki, czajnik lub noże. Zwykle jachty kryją w sobie również sypialnie, toalety oraz małe kuchenki, a inne – także i swoisty pokój dzienny. Zazwyczaj standardowe jachty potrafią pomieścić około ośmiu osób, lecz zaleca się, aby na większości z nich znajdowało się maksymalnie sześć. Jachty jednak posiadają różnorodne cechy, według których z reguły są wynajmowane. Czarter umożliwia w szczególności zapoznanie się z nowymi miejscami oraz oznacza wspaniałą przygodę. Koszty czarteru mazurskiego są stosunkowo tanie, ponieważ wynoszą od stu złotych do góry. Finalny koszt jednak jest zależny od wspomnianych już wygód. Jeśli natomiast ktoś nie posiada odpowiednich uprawnień, a chciałby się wybrać w rejs – dostępny jest więcej, oferujący jachty umożliwiające żeglugę podróżującym bez kursów oraz zaświadczeń. Mało kto bowiem wie, że to możliwe.

Motorowy jacht jest jedną z najbezpieczniejszych łodzi, toteż ich prędkość i wymiary nie wymagają od wynajmujących patentu, ani zaawansowanej wiedzy. Warto też pomyśleć nad czarterem, który umożliwia wynajem łodzi wraz z wykwalifikowaną załogą. Mazury są miejscem magicznym, dlatego czarter to idealna metoda na zwiedzanie różnorodnych miejsc.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-26 10:53:32