Okres zimowy w pełni, a więc gdzie warto udać się na narty żeby doświadczyć odrobiny zimowego szaleństwa

Narciarstwo cieszy się pośród naszych rodaków znacznym zainteresowaniem. Każdego roku na trasy narciarskie wylegają narciarze w różnorakim wieku, też seniorzy oraz ci najmniejsi. Coraz częściej bywa tak, że narciarze nie sprowadzają się wyłącznie do polskich stoków i chętnie odwiedzają również położone za granicą kurorty. W wypadku, kiedy marzy się o takiej zimowej eskapadzie, można udać się do biura podróży oraz sprawdzić, jak wygląda ich propozycja zaplanowana pod kątem rozrywek na śniegu.

Wyjazdy na narty
Napisał: boogy_man
Na podstawie: www.sxc.hu
Już dziś wybierz się na narty autokarem. W sytuacji, jeżeli miłośników narciarstwa znudzi już zjeżdżanie wciąż po tych samych trasach, mają szansę skusić się na wyprawę zagraniczna oraz jechać na narty autokarem. Coraz więcej biur turystycznych oferuje ten model rozrywki, co łączy się z wielkim powodzeniem, jakim on się cieszy. Jeszcze niedawno polscy narciarze najczęściej wybierali stoki zlokalizowane w Tatrach. Dzisiaj coraz częściej obierają odleglejsze zakątki Europy, jak chociażby Austrię, Niemcy albo Włochy. Italia przez dłuższy czas bywała utożsamiana ze słonecznym wypoczynkiem nad morzem, jednak trzeba przyznać, że kraj ten dysponuje doskonałymi warunkami do szaleństw na śniegu oraz jest znakomicie przyszykowany na przyjęcie turystów.

Jeżeli chodzi o samodzielny wyjazd na narty Włochy (sporo więcej przeczytasz pod tym linkiem) również są godne polecenia - właściwie wszyscy mówią świetnie po angielsku, więc na pewno nie będziesz miał żadnych problemów z załatwieniem noclegu lub kupnem karnetu. Jeżeli jesteś elastyczny czasowo, wówczas polecamy między innymi Livigno - w pewnych okresach przy zakupie noclegu w poszczególnych miejscach można dostać karnet narciarski gratis, co oczywiście znacznie obniży koszty całego wyjazdu.

Podobne wyjazdy to cudowna przygoda oraz moc zabawy. Trzeba pamiętać także o tym, że tego rodzaju kurorty oferują rozrywki dla całej rodziny, oferują liczne udogodnienia i rozrywki, więc takie wyjazdy na narty mogą stać się świetną rodzinną wycieczką.

Zapoznaj się z pełną ofertą wyjazdów narciarskich - www.planetazima.pl!

Zanim wybierzemy jednak w jakiś konkretny region r Austrii dobrze jest poczytać opinie oraz sprawdzić każdą możliwie przydatną informację na temat konkretnego ośrodka. Istotne jest żeby dobierać tego rodzaju miejscowości, które posiadają trasy odpowiednie dla naszego poziomu umiejętności. Nie chcielibyśmy przykładowo wybrać się do miasteczka w austriackich Alpach, w jakim nie będzie dla nas odpowiednich nartostrad lub też będą takie, na których nie będziemy w stanie sobie odpowiednio poradzić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-26 11:20:32