Cudowny ostatni weekend tego roku na środku polskiego jeziora – jedyny w swoim rodzaju Sylwester.

Pomysłów na czynny odpoczynek jest ogromna liczba. O tej porze roku możemy wybrać się na weekend do Zakopanego, aby pochodzić po górskich szlakach, zjeść wędzonego oscypka oraz kupić czapkę na Krupówkach. Możemy także jeździć na nartach czy snowboardzie w naszych Tatrach czy też w Alpach. Ale czy myślał ktokolwiek o spędzeniu kilku dni pośrodku jednego z polskich jezior? W zimie Mazury są równie piękne co latem, zaś zimne i czyste powietrze wyczyści nasze płuca z brudnego spalinami miejskiego powietrza.

Czarter jachtu na Mazurach (Giżycko)
Na podstawie: pixabay.com
Jako, że ostatnimi czasy zimy nie są srogie słodkowodne jeziora nie zamarzają, z tego powodu Mazury od paru lat są czynne całe rok. Oprócz takich atrakcji jak nietknięta przyroda, pełna zwierząt, jaka wręcz kusi, by zwiedzić jej dzikie ostępy, prócz okazji rozbicia namiotu nad kamienistym brzegiem jednego w setek jezior lub spędzenia czasu w wygodnym hotelu ze spa, istnieje jeszcze jedna atrakcja, która bije wszystkie inne na głowę. Kto to już przeżył ten świetnie wie, że pływanie jachtem daje każdemu pewne poczucie wolności, spokój oraz ciszę – wszystko to czego brak w dzisiejszym świecie. Dla tych, którzy nawet w zimie pragną czuć wiatr we włosach, idealnie sprawdzą się łodzie motorowe. Wprawdzie woda jest mroźna, lecz jeżeli masz pewność, iż nie wpadniesz do wody możesz śmiało szaleć po jeziorze. Powracając do jachtów, Ci hołubią tradycji na pewno będą woleć wypożyczyć jacht żaglowy, zaś preferujący komfort i łatwość w użytkowaniu, wypożyczą jachty z silnikiem motorowym. Nasza firma posiada na stanie oba rodzaje jachtów. „Zimowe” wersje jachtów mają nieco inne wyposażenie tak, by możliwe było bezpieczne ich użytkowanie w czasie niskich temperatur. Niejednokrotnie nocami temperatury opada poniżej dodatniej kreski, dlatego dla wygody wynajmujących nasze jachty posiadają zamontowany system ogrzewania, jaki ponadto jest porządnie wytłumiony, by nie był dokuczliwy dla uszu oraz umożliwiał komfortowy sen. Jachty posiadają zamontowane mocniejsze 60 konne jednostki napędowe (w każdej po jednym), które umożliwiają rozpędzenie jachtu do niemalże 30 km/h. Jednostki napędowe są co więcej niesamowicie oszczędne, ponieważ zużywają jedynie 17 l na godzinę pracy. Każdy jacht jest wyposażony także we własną lodówkę, która jest wliczona w cenę. Jeśli interesuje Was czarter jachtów Mazury Giżycko stoją dla Was otworem. Obecnie ceny wynajmu jachtów (nawet tych z oferty exclusive) są o wiele niższe niż w sezonie.

Nawet nie ma co czekać, tylko wyruszać na Mazury. Uważamy, iż spędzenie końca roku w jachcie na środku jeziora jest niesamowitym przeżyciem. Jeżeli cisza, spokój oraz pełne gwiazd niebo to to, co kochasz, już wiesz, gdzie jechać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-26 10:34:33