Rower na prąd - nie tylko dla leniwych

Wiosna sprzyja uprawianiu sportów na świeżym powietrzu. Joga na trawie, bieganie, piłka siatkowa na boisku. Ludzie coraz częściej wychodzą na ulicę, temperatura jest bardziej przyjemna. Od niedawna coraz popularniejsze na rynku krajowym stają się rowery napędzane na prąd. Jak właściwie działa taki sprzęt ?Czy Możemy go zakupić nie mając prawa jazdy? Jest on w pełni elektryczny, czy może nadal musimy używać siły mięśni - na te i sporo innych pytań udzielimy odpowiedzi w poniższym artykule.

Jeśli zastanawiasz się, czy rowery elektryczne jest dla Ciebie, w dziewięciu przypadkach na dziesięć odpowiedź będzie pozytywna. Jest to perfekcyjna alternatywa dla klasycznych holenderek czy innych rowerów miejskich. Podpiera on pracę twoich mięśni niewielkim silnikiem elektrycznym, który możemy bez kłopotu naładować w mieszkaniu w normalnym gniazdku. Jest on idealny dla osób, które pragną w ruchu przemierzyć dystans do pracy, jednak nie chcą się przy tym za mocno zmęczyć i spocić. W dowolnej minucie można odłączyć zasilanie, dlatego nie jest powiedziane, że musimy się nim posiłkować.

Rower
Napisał: Medano
Na podstawie: Medano
Dobrą wiadomością dla ludzi nie mających prawa jazdy jest to, że rowery elektryczne go nie potrzebują. Standardowe silniki mają bardzo niską moc, rzędu 250 W, i siłą rozpędu elektrycznego możemy otrzymać szybkość do 25 km/h. Z tej przyczyny, nie jest od nas egzekwowane żadne świadectwo opanowania ruchu drogowego czy zasad komunikacji. Są oczywiście modele ze znaczniejszą mocą, osiągające pokaźniejsze prędkości, lecz są one już bardziej zbliżone do skuterów, i często wymagają już od użytkowników prawa jazdy (informacje).

Klasyczny rower elektryczny nie będzie ruszał bez mocy naszych nóg, bowiem silnik uruchamia się w nim podczas naciśnięcia pedałów - kiedy nie są dotykane, silnik gaśnie. Z tego powodu, jeżeli liczysz na totalnie bezczynną jazdę, lepiej zaopatrz się w skuter, bowiem rower elektryczny funkcjonuje inaczej. Ma nas tylko wspierać w jeździe a nie przemierzać cały dystans w naszym imieniu. Jest to ogromne ułatwienie w przypadku kiedy dystans nas przerósł i pragniemy nie przerywając jazdy nieco odsapnąć.

Jeśli nadal głowisz się nad zakupem roweru na zbliżający się sezon, może nabędziesz taki z napędem elektrycznym? Jest on bardziej wygodny, dopuszcza na chwilę wytchnienia w drodze do pracy. Z drugiej strony nie musisz obawiać się bezruchu, bowiem silnik się nie uruchomi bez używania pedałów. Nie musisz do tego mieć prawa jazdy do obsługi standardowych modeli, mają one bowiem za niską moc (strona www).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-13 14:02:24