Kilka przydatnych informacji na temat pływających pomostów, technologie używane przy ich produkcji.

Nad wodą bardzo często wykorzystuje się różnego rodzaju pływające pomosty. Są one używane zarówno na niewielkich rzekach czy nad brzegami jezior, jak również w większych portach rzecznych czy nawet morskich. Ogromnym plusem tego typu pomostów będzie to, że są niezwykle proste w instalacji i montażu.

Pomosty nad wodą
Napisał: Virginia State Parks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najczęściej składają się z przygotowanych wcześniej elementów, jakie na miejscu jedynie się łączy w odpowiedni sposób, dzięki czemu nie ma konieczności przeprowadzania kosztowych prac związanych z przymocowaniem elementów do dna zbiornika. Oprócz tego pomosty pływające wyposażone być mogą w specjalne podłogi, jakie usztywniają jeszcze całą konstrukcję i stanowią zabezpieczenie przeciwpoślizgowe. Przez takie rozwiązanie dostaje się faktycznie stabilną i wytrzymałą konstrukcję, która jednak w każdej chwili może zostać łatwo zdemontowana albo rozbudowana o następne części. Zależnie od użytych materiałów może się okazać, że tego typu pomosty będą w zasadzie bezobsługowe, nie będzie potrzeby ich regularnego i wcale nie taniego remontowania i konserwowania.

Najczęściej spotykanym obecnie materiałem na pomost, jaki w zasadzie nie wymaga żadnej konserwacji, jest polietylen. Wszystkie elementy pomostów wyprodukowane z polietylenu są lekkie i wytrzymałe, ale też niezwykle proste do łączenia. Tym sposobem przeciętny pomost da się zbudować w przeciągu kilku godzin, a jeśli będzie taka potrzeba w podobnym czasie rozłożony. Producenci takich pomostów przeważnie będą posiadać w ofercie różne rodzaje elementów, z których można zbudować całość. Różnią się one wielkościami i wypornością, dzięki czemu dopasować je można do aktualnych potrzeb. Niezwykle interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie betonu do wytwarzania pomostów pływających.

Zapoznaj się z ciekawą ofertą pomostów w witrynie waterfun.pl.

Mimo że beton niejednej osobie kojarzył się będzie z ogromnym ciężarem, to obecnie istnieją technologie które pozwalają użyć go do konstrukcji pływających. Takie rozwiązanie daje bardzo duże możliwości podczas budowania elementów wymagających większych obciążeń, łącznie z tym że wykorzystać go można do budowy domu na wodzie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-30 15:50:22