Dlaczego opłaca się odwiedzić Krosno? Jakimi rzeczami wabi miasto? Co dobrze jest poznać w okolicy?

Istnieją tego typu miasta w naszym kraju, które nie są tak popularne wśród turystów. Wiele miast będących poza utartym turystycznym szlakiem może zaskoczyć swoim pięknem, ilością atrakcji albo klimatem. Opłaci się je poznać, ponieważ z pewnością są tego warte.

obrazeczek - urlop
Napisał: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com

Przykład to Krosno, jakie na pewno przez wzgląd na dość odległe położenie na wschód jest trochę pomijane. Wiele osób jeździ do Krakowa, a jeśli już tak daleko na wschód Polski, to prędzej w Bieszczady. Natomiast Krosno nie u każdego jest na liście wartych odwiedzenia miejscowości, a szkoda, ponieważ to rzeczywiście miasto z klimatem. Oprócz tego, gdy chodzi o noclegi krosno ma całkiem dobrą bazę noclegową, dlatego nie musimy się martwić o ewentualny nocleg. Z pewnością pierwsza rzeczą, jaka w Krośnie przypadnie do gustu, jest brak wielkiej rzeszy turystów, którą można spotkać w największych miastach, atrakcjach czy najbardziej znanych miejscach w naszym kraju. To, że miasto to nie jest standardowym miejscem na wycieczki powoduje, że można cieszyć się w nim spokojem bez ogromnej ilości turystów.

Na pewno nie sposób nie zachwycić się samym rynkiem, który ma niepowtarzalny klimat. Ładne kamienice znajdujące się w w obrębie rynku robią miłe wrażenie zarówno w ciągu dnia, jak również nocą, gdy są ładnie oświetlone. Na pewno warto zrobić sobie niespieszny spacer po tym miejscu oraz przejść się ciekawymi podcieniami kamienic. Jeśli interesują nas pokoje krosno z pewnością jest w stanie zaoferować też takie w samym sercu miasta, dlatego warto z nich skorzystać, by jeszcze bardziej poczuć klimat miejsca. Tereny blisko rynku obfitują w wiele ładnych zabytków architektury z najróżniejszych czasów. Ci, którzy przepadają za zwiedzaniem kościołów, będą mieli w tym mieście dużo do zobaczenia. bazylika kolegialna, kościół ojców Franciszkanów czy św. Wojciecha z pewnością zrobią duże wrażenie.

Gdy już pozwiedzamy samo Krosno, to warto poznać jego okolice, ponieważ cały obszar obfituje w sporą ilość ładnych miejsc. Okolice Beskidu Niskiego czy Pogórza są na pewno warte zobaczenia. Ładne widoki oraz nieskażona natura są godne zarekomendowania. Ktoś, kto szuka spokoju znajdzie go na pewno.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-22 16:17:18