Gdzie wypoczywać na fuerteventurze?

Fuerteventura to najstarsza i prawie największa wyspa archipelagu. Cechuje się pustynnym krajobrazem, rdzawoczerwonymi rozgrzanymi pagórkami i bezkresnymi, kamienistymi równinami. Wyspa wydaje się opustoszała i dzika, jednak kryje najpiękniejsze plaże na Wyspach Kanaryjskich. Ma długą linię brzegową, tj. około 340 km złocistego wybrzeża, oblewanego przez turkusowe wody Atlantyku. Słoneczna pogoda sprzyja całorocznym warunkom do plażowania, kąpieli, relaksu i uprawiania sportów wodnych. Plaż jest tu tyle, iż Fuerteventura bywa nazywana „plażą Wysp Kanaryjskich” i to akurat dzięki tym rajskim plażom, Fuerteventura będzie poważną konkurencją dla pozostałych wysp archipelagu.

Wyspy Kanaryjskie to świetny dobór na jesienne i zimowe podróżowanie. Można się tu ukryć przed zimnem, wypocząć na plaży i naładować się słonecznymi promieniami. Wyspy gwarantują ciepło przez cały rok, kuszą turystów nie wyłącznie doskonała pogodą, ale również różnorodnością i pięknymi plażami.

tableau - morze
Napisał: Maciej Kraus
Na podstawie: http://www.flickr.com
W skład wysp wchodzi 7 wysp głównych, oraz sześciu mniejszych wysp. Podzielone będą na dwie prowincje: zachodnią ze stolicą na Teneryfie, czy wschodnią ze stolicą na Gran Canarii. Wiele mniejszych wysp bywa niezamieszkana, lub zamieszkana wyłącznie w czasie letnim. Każda z wysp jest odmienną i niepowtarzalna pod względem krajobrazowym, roślinności oraz ukształtowania wybrzeżach stwarza świetne i niepowtarzalne okazji do spędzenia wymarzonego urlopu.

Krajobraz tej niezwykłej wyspy, która przyciąga wielu podróżników na urlop tak latem, jak i zimą, został ukształtowany przez firmę wulkanu. biuro podróży Fuerteventura gwarantuje przede wszystkim wspaniałe, piaszczyste plaże czy pełne atrakcji kurorty wypoczynkowe. Niejednokrotnie bywa nazywana „plażą Wysp Kanaryjskich”. Podczas wczasów na Fuerteventurze zachęcamy do spróbowania lokalnych przysmaków, bowiem na kuchnię Wysp Kanaryjskich wpłynęły odmienne tradycje aniżeli te, które stworzyły kuchnię hiszpańską.

Apartamenty na Fuerteventurze polecamy nie tylko tym, którzy chcą się rozkoszować świetna kuchnią lub wypoczywać na plaży. Wyspa przyciąga nurków oraz windsurferów. Niezwykle malownicze miejsca na wyspie wolno podziwiać podczas wycieczek fakultatywnych.

Familie z dziećmi zachwycone są wizytą w Oasis Park, ogromnym zaciekawieniem cieszy się także rejs na sąsiednią wyspę Lanzarote. Dzięki przyjaznemu klimatowi urlop na Fuerteventurze warto spędzać poprzez cały rok, to interesująca propozycja na ferie zimowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-14 10:12:10