Wykaz najważniejszych zasad dotyczących użytkowania pływającego sprzętu z silnikami na morzu.

Sporo osób marzy o tym, by pływać łodzią lub jachtem. Dzięki temu można zaplanować niezwykle interesujące wczasy nad morzem lub przy innych zbiornikach wodnych. Polskie prawo dokładnie wykazuje, kto może prowadzić podobne łodzie. W wypadku, kiedy pragnie się zdobyć takie upoważnienia, należy udać się na szkolenie, a potem pomyślnie zdać egzamin. Po nim dostaje się patent sternika i można sterować jednostkami pływającymi.

przekrój - ćwiczenia
Napisał: LUDWIK BOEHM
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lecz jeżeli jednak ktoś chciałby korzystać z większych silników, to niezbędne będzie zrobienie w takim celu odpowiednich uprawnień, czyli sternika motorowodnego. sternik motorowodny pływać może jednostkami o dowolnej wielkości na wodach śródlądowych, ale też w określonych przypadkach na morzu. W związku z tym że policja wodna zwraca coraz więcej uwagi na posiadanie patentów, to przez zakupem szybkiej łodzi czy wodnego skutera warto taki patent mimo wszystko. szkolenia motorowodne (kliknij aby przeczytać więcej szczegółów) zrobić można w zasadzie w każdej większej miejscowości, dużo ich jest także organizowanych w okresie letnim, podczas kilkunastodniowych obozów.

W dalszym etapie, posiadając już patent sternik motorowodny możemy wyrabiać kolejne typy uprawnień: motorowodny sternik morski, kapitan motorowodny oraz mechanik motorowodny. Poza tym można uzyskać licencję na holowanie narciarza albo innych obiektów pływających. Kursy motorowodne to doskonała okazja dla osób kochających wodne przygody i wyzwania. To doskonałe rozwiązanie również dla tych, którzy posiadają już uprawnienia w obszarze ratownictwa, a chcieliby powiększyć swoje umiejętności. W sytuacji sterownika motorowodnego zainteresowania nie trudno przekłuć na pieniądze, tym bardziej, że koszt samego kursu wynosi poniżej 1000zł. Reszta to już kwestia prawdziwej pasji, a zarobki same przyjdą.

Zapoznaj się z atrakcyjną ofertą na stronie www.akademiamarina.pl.

zakres każdego kursu przede wszystkim wchodzi spora ilość teorii, zaczynając od konstrukcji łodzi i silników, a kończąc na znakach obowiązujących na szlakach wodnych. Drugą część tego typu kursów stanowią manewry łodzią. Przeciętnie one trwają do trzech godzin i w czasie nich ćwiczy się wszystko, co niezbędne będzie przyszłemu kapitanowi łodzi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-12 12:55:08