Udaj się w rejs łodzią lub jachtem po morzu. Sprawdź sprawdzone oferty wynajmów!

W sezonie wakacyjnym posiadamy znacznie więcej metod spędzania wolnego czasu niż w trakcie chłodniejszych miesięcy w roku. Bowiem pogoda sprzyja pozostawaniu na zewnątrz i zwiększonej aktywności fizycznej. Dlatego też dużo osób właśnie w czasie lata najbardziej oddaje się wszelkiego typu sportom, które nie jedynie poprawiają ich sylwetkę, ale przede wszystkim zapewniają pełno rozrywki. Największą popularnością szczycą się sporty wodne, bowiem oferują nam one okazję do schłodzenia się w jeziorze w upalny dzień.

Jachty i łodzie motorowe w przystani gotowe do czartery
Napisał: Andrew Callow
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli uwielbiasz podróżować wodą, z pewnością zaciekawi cię wynajem łodzi i jachtów motorowych. Opcja tego typu jest dostępna we właściwie każdej, usytuowanej przy wodzie mieścinie. Gdyż rejsy jachtem możemy uprawiać tak samo na morzu jak i na jeziorze. Będzie to interesująca alternatywa, jeśli spędzamy urlop w większym gronie znajomych i chcemy sobie nieco urozmaicić czas. Mamy tutaj dwie opcje do wyboru - można wynająć jedynie maszynę, albo dodatkowo do niej kierowcę. Druga opcja jest bardziej kosztowna, jednak jeśli żaden z uczestników przeprawy, nie posiada konkretnych patentów, jest to konieczne. Gdyż maszyna o konkretnej pojemności silnika, będzie potrzebowała innego typu uprawnień - im wyższa pojemność, tym lepszy stopień. Osoba, która nie posiada żadnych papierów, nie może prowadzić tego typu maszyny, jest to bezprawie. wynajem łodzi i jachtów motorowych, w rozróżnieniu od jakości sprzętu a także miejscowości, w której się znajdujemy, będzie w innej cenie. Lecz rejsy jachtem najprzyjemniejsze są w większym gronie, dlatego cena rozłożona na więcej osób nie będzie za bardzo wygórowana. Wybierając się w rejs musimy dodatkowo pamiętać o zachowaniu wymaganej ostrożności i o przyodzianiu kapoków ratunkowych. Najwięcej wypadków w momencie takich przepraw wynikało ze zbyt dużego spożycia napoi alkoholowych oraz z nie poszanowaniu wymaganych środków ostrożności. Należy także przestrzegać ograniczeń dostępnych na danej łodzi - nie może na niej przebywać więcej osób, niż jest to dopuszczalne przez producenta.

Nie ma raczej przyjemniejszego sposobu na spędzenie dnia z przyjaciółmi, niż udanie się wspólnie w podróż łodzią. Na szczęście, żeby wybrać się na tego typu wyprawę, nie musimy posiadać własnej motorówki, gdyż możemy ją wynająć w konkretnej firmie. Także kierowca będzie nam zaproponowany, jeżeli ani jeden z pasażerów nie posiada patentów do obsługi takich pojazdów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-12 11:21:07