Zakopane stolicą naszych gór Tatr - dlaczego cieszy się taką ogromną popularnością wśród turystów.

Od kilku dziesięcioleci, a na mniejszą skalę praktycznie od zawsze, polskie góry cieszą się ogromną popularnością. Tłumnie przyjeżdżamy tam, by pochodzić po górskich szlakach, wspiąć się na szczyty, zasmakować góralskich potraw. Bez wątpliwości najchętniej odwiedzanym przez nas miastem jest Zakopane.

Widok na zakopane i góry Tatry
Napisał: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ale Zakopane będzie popularne również z powodu wielu różnych atrakcji turystycznych. Można go zwiedzać albo samodzielnie, co aktualnie nie jest większym problemem jak się ma internet, albo wynająć jakiegoś przewodnika. Zakopane z przewodnikiem (kliknij aby przejść do strony przewodnika) jest o tyle dobrym pomysłem, że miasto to ma mnóstwo interesujących i wartych oglądnięcia ciekawostek, do jakich samemu będzie ciężko trafić. Poza tym przewodnicy przeważnie będą znać historie, opowieści i legendy, jakich z pewnością nie znajdzie się na żadnej internetowej stronie.

Nauka jazdy na nartach (tutaj oferta na naukę) nie jest tak trudna jak może nam się zdawać. Z początku na pewno trzeba zorientować się, jak ubrać się odpowiednio. Bowiem typowy strój zimowy nie jest właściwy, trzeba zainwestować w odzież wodoodporną. Jeżeli chodzi o sam sprzęt - narty, buty czy kijki, nim nie posiądziemy umiejętności jazdy, słuszniej się wstrzymać z kupnem. Kompletny sprzęt możemy bowiem wypożyczyć za niewielką kwotę, w każdym ośrodku. Jeśli chcemy aby nasza nauka jazdy na nartach przebiegała prawidłowo, warto wynająć instruktora. Jest to jednostka która nie tylko przysposobiła sobie do perfekcji ten sport, ale również posiada umiejętności pedagogiczne, za sprawą których umie swoją mądrość nam przekazać.

Udając się do Zakopanego trzeba jednak pamiętać o jednej niezwykle istotnej sprawie. Jak przystało na stolicę Tatr, cieszy się ona bardzo dużą popularnością, i w niejednym okresie roku jest tam po prostu bardzo gwarno i tłoczno.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-23 15:33:55