Czemu Zakopane jest tak chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem, jakiego rodzaju atrakcje może ono zaproponować.

Zakopane zwane jest również zimową stolicą naszego kraju, co rok przyjmuje ono około trzech milionów turystów spragnionych przyjemnego wypoczynku. Tak naprawdę Zakopane popularne jest przez okrągły rok, ponieważ przez cały rok czeka faktycznie duża liczba atrakcji kulturalnych, turystycznych i sportowych.

Zakopane - Kasprowy Wierch
Napisał: Oliver
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zresztą o bardzo dużej popularności tego miejsca będzie chociażby świadczył fakt, że w pewnych okresach na wjazd do miasta czekać trzeba niekiedy i kilka godzin, a o wolnej kwaterze nie ma co myśleć. Latem ogromnym zainteresowaniem cieszą się piesze wycieczki po pobliskich górach. Wokół Zakopanego rozciągają się szlaki zarówno dla turystów niedzielnych, którzy wybierają się na takie wycieczki raz na kilka miesięcy, jak też wprawionych, doświadczonych wędrowców. Wiele z takich szlaków w niedzielne popołudnia jest tak pełna, że ciężko się nimi chodzi, zwłaszcza jak ktoś idzie w góry w klapkach lub sandałach. Za to zimą w Zakopanem jest pełno miłośników szaleństwa na śniegu, niezliczone wyciągi w samym mieście i okolicy zachęcają do takiej formy wykorzystania wolnego czasu.

Konie w Zakopanem
Napisał: tomasz przechlewski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lecz Zakopane będzie popularne również z powodu swoich licznych turystycznych atrakcji. Można go zwiedzać albo samemu, co obecnie nie jest większym problemem jak się ma internet, albo wynająć jakiegoś przewodnika. Zakopane z przewodnikiem jest o tyle dobrym pomysłem, że miasto to ma wiele ciekawych i wartych oglądnięcia ciekawostek, do których samemu może być ciężko trafić. Poza tym przewodnicy przeważnie będą znać opowieści, legendy i historie, jakich z pewnością nie znajdzie się na żadnej internetowej stronie.

Jeśli ktoś miał będzie chęci na zwiedzenie okolicznych gór, to również zrobić to może z doświadczoną osobą. Odpowiedzialny przewodnik po Tatrach doradzi w tym, jak ubrać się na taką wycieczkę i co wziąć ze sobą, a pod jego opieką będzie można liczyć na pełne bezpieczeństwo.

Góry są faktycznie bardzo piękne lecz jednocześnie niebezpieczne dla mniej ostrożnych osób, dlatego też należy mieć przed nimi pewien respekt i przygotować się w odpowiedni sposób.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-23 14:37:51