Czemu warto zawitać do Szklarskiej Poręby? Jakie pasma górskie ma w swej najbliższej okolicy? W jakie zakątki warto się wybrać?

Wyjazdy w góry są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Szczególnie, kiedy ktoś jest z miasta to czuje wielką różnicę pomiędzy miejskim gwarem, a sielanką i przyrodą. W jakie miejsce opłaca się wybrać?

Na pewno jest sporo miejsc w naszym kraju, w jakich możemy spędzić doskonale czas, oglądając ładne widoki. Każdy z pewnością ma swoje ulubione miejsce, do jakiego wraca się z ogromną ochotą. Dużą popularnością cieszą się Karkonosze, w jakich każdego roku można spotkać wielu amatorów gór.

wyjazd - płótno
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Natomiast Karkonosze to nie tylko zapewne każdemu znany Karpacz albo Śnieżka, to również sporo uroczych miejsc, które na pewno warto zwiedzić. Jeżeli chodzi o tanie noclegi szklarska poręba z pewnością będzie idealnym miejscem na poszukiwanie. Położona jest w pięknym miejscu, na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, dlatego na pewno nie będziemy mogli narzekać na małą ilość widoków. Szklarska Poręba ma dość wyjątkowy klimat. A konkretnie jest on porównywalny z tym, który panuje w Alpach na wysokości dwóch tysięcy metrów. Oprócz tego, bliskość torfowisk w Izerach również dobrze wpływa na zdrowie.

wyjazd - rzut
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Szklarska Poręba jest świetnym miejscem wypadowym na wyprawy po górskich szlakach. Możemy chodzić zarówno po Karkonoszach jak i Izerach. Wspaniale jest na pewno wybrać się na Szrenicę, z jakiej można podziwiać cudowny widok na Kotlinę Jeleniogórską. Gdy chodzi o Szklarską Porębę, to bardzo dobrze jest to, iż miasto to żyje przez cały rok, dlatego nie trudno tutaj o nocleg czy miejsce do jedzenia poza tak zwanym sezonie. Choć w tym miejscu tak naprawdę sezon to okres zimy, to latem także spokojnie się tutaj odnajdziemy. Miłośnicy gór mogą wybrać się na szlak, natomiast osoby, jakie niespecjalnie lubią się męczyć mogą oglądać miasto jak również podziwiać wyjątkowe wodospady. Gdy chodzi o wolne pokoje szklarska poręba z pewnością jest w stanie je zapewnić, tylko musimy zdecydować się na rezerwacje miejsca odpowiednio wcześniej. Tym bardziej w tych newralgicznych momentach takich jak różne święta, długie weekendy jak również ferie i wakacje w szkołach.

Kiedy jedziemy właśnie we wspomnianym powyżej okresie, to pamiętajmy o tym, by przed czasem znaleźć nocleg. Nie będziemy wtedy musieli martwić się poszukiwaniami na ostatni dzwonek .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-04 11:34:39