Jak się przygotować do gry w golfa? Co jest najistotniejsze? O jakich kwestiach powinniśmy wiedzieć?

Wbrew obiegowym opiniom, nie musimy być zamożni, żeby rozpocząć grać w golfa. By zacząć taką przygodę początkowo starczy już 2 tysiące złotych na rok. Oczywiście powinniśmy poświęcić kilkanaście godzin na trening, ażeby dostrzec efekty. W Polsce jest już ponad 50 klubów golfowych, a wielka część z nich ma propozycję dla początkujących. W jaki sposób więc zostać golfistą, jakiego sprzętu potrzebujemy?

Zestaw golfowy
Napisał: Sobienie Królewskie
Na podstawie: Sobienie Królewskie Golf & Country Club
Z pewnością potrzebujemy stroju do golfa. Zasada jest taka, iż musi być czysto i schludnie. Nie warto ubierać się w t-shirty i bluzy, natomiast koszulka musi mieć kołnierzyk albo stójkę. Najbardziej powszechne na polach golfowych są koszulki polo, gdyż oferują komfort t-shirta, co więcej są bardziej stylowe, tak więc kojarzą się z jednym z najbardziej istotnych elementów kultury grania w golfa. Zresztą jesteśmy w stanie to przyrównać do tenisa ziemnego, tam także są stroje, jakie nieodłącznie są kojarzone z tym sportem.

Naprawdę ważna jest torba golfowa, do której możemy wsadzić konieczne sprzęty do gry. Nie może być zbyt duża, lecz jednocześnie musimy w niej wszystko dość łatwo zmieścić. Torba powinna być porządnie wykonana, z bardzo dobrych materiałów. W dzisiejszych czasach na rynku jest bardzo dużo modeli, więc cenowo prezentuje się to różnie. Podobnie musimy kupić wózek golfowy, najistotniejsze, ażeby był wygodny oraz nie za bardzo ciężki, aby bez problemu można było nim operować.

Na początek nie warto kupować własnego kija, ponieważ nie wiadomo, czy będzie nam się podobała ta rozrywka. Możemy właściwie wypożyczyć kije, jak będziemy korzystać z oferty jakiegoś klubu golfowego. Jeśli jednakowoż pragniemy posiadać swój sprzęt, to jesteśmy w stanie zakupić podstawowy sprzęt, nawet używany. Razem z torbą golfową zapłacimy już za to pięćset zł. Powinniśmy również pomyśleć nad tym, czy zakupić sprzęt nowy czy używany, markowy lub nie, wszystko właściwie jest zależne od tego, ile mamy pieniędzy. Z pewnością nie powinniśmy kupować od razu całego kompletu 14 kijów, ponieważ nie jest pewne, czy z nich skorzystamy. Tak się stanie, jak nie staniemy się wielkimi fanami tej gry. Podobnie postąpmy z piłkami, korzystniej na początek zakupić używane, niż nowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-29 15:06:37