Z jakiego powodu rowery są tak popularnym sposobem aktywności fizycznej, podstawowe ich rodzaje.

Zbliżająca się wiosna to czas, kiedy sklepy rowerowe przeżywać zaczynają prawdziwe oblężenie. W ostatnich czasach rowery są coraz popularniejsze, budowane są spore ilości tras, więc ludzie po prostu na nich dużo jeżdżą. A że wybór nowych i używanych rowerów także będzie całkiem spory, to każdy bez najmniejszego problemu coś dla siebie wybierze. Kupując nowy rower trzeba zwrócić uwagę na kilka spraw.

Wyścig rowerowy
Napisał: Bratislavská župa
Na podstawie: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności powinno się zastanowić, do jakich celów tak naprawdę ma on służyć, ponieważ od tego zależeć będzie wybór konkretnego rodzaju. Jeżeli ktoś będzie się poruszał jedynie po mieście i asfaltowych ścieżkach, gdzie dodatkowo nie będzie żadnych górek, to wygodny rower miejski z wielkimi kołami bardzo dobrze będzie się do tego nadawał. Miłośnicy większych szybkości zapewne pomyślą o sportowej kolarce, na jakiej ścigać się będą mogli z wiatrem. Z kolei osoby jeżdżące po różnym terenie, nie tylko po samych ubitych trasach kupią uniwersalny rower górski - jeśli będzie odpowiednio wytrzymały, to bez żadnego problemu będzie nim można poruszać się po najbardziej dzikich leśnych ścieżkach.

Niezwykle ciekawą opcją są też rowery elektryczne. Posiadają one dodatkowo zamontowany nieduży akumulator i silnik, dzięki czemu mogą wspomagać właściciela przy trudniejszych podjazdach. Powoli zdobywają one coraz większą popularność, gdyż są bardzo praktyczne i będą pozwalać mniej sprawnym osobom na dłuższą jazdę. Tego typu elektryczne rowery wawer mają różną postać, niektóre z nich zbudowane są na ramie tradycyjnych górskich rowerów ze wszystkimi plusami tej odmiany.

Kupując rower należy jeszcze właściwie dobrać jego wielkość. Ramy rowerów produkowane są w paru odmianach, więc każdy powinien dobrać odpowiednią do swojego wzrostu. Ma to o tyle znaczenie, że na za krótkiej ramie nie będzie się wygodnie jeździć, z kolei za duża może być w pewnych sytuacjach nawet groźna. Z kolei liczna oferowanych części, komponentów i akcesoriów sprawia, że rowery zestawiać można w dowolnej konfiguracji, w zależności od potrzeb.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-14 16:26:06