Jeśli pragniemy obejrzeć imponujące zamki, to nasz kraj posiada ich bardzo dużo, szczególnie ciekawe są te krzyżackie

Zbliża się okres wakacyjny i należałoby zdecydować gdzie spędzimy podróże wakacyjne. Można bezczynnie odpoczywać na nadmorskim piasku, jednak na pewno należałoby ten wspaniały okres spędzić na poznaniu zakamarków swojego kraju, w szczególności jeśli ten czas spędzimy z pociechami. Należałoby udowodnić potomkom jak piękna jest ich ojczyzna i przy okazji nauczyć ich nieco historii.

Mamy wielką nadzieję, iż udało nam się przynajmniej trochę zaciekawić Cię historią naszych pięknych polskich zamków. Jeśli szukasz innych inspiracji na weekendowe wyjazdy, możesz spodziewać się, iż nasz cykl tekstów na ten temat zdecydowanie będzie kontynuowany. Odkrywanie Polski również może być niezapomnianą przygodą, więc już teraz powinieneś ją zacząć - przed Tobą jeszcze wiele cudownych miejsc do odkrycia!

Podczas włóczęgi powinno się odwiedzić Zamek Czocha (warte przeczytania). Zamek ten >> zajrzyj koniecznie znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu lokalizacji w Polsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Jest to lokalizacja na doskonałe spędzenie czasu z rodziną, lub jedynie z ukochaną osobą.
Pobyt w tym miejscu można ubogacić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to niezwykłe chwile prowadzące do najbardziej zamaskowanych i interesujących zakamarków, kryjące sekrety starego Zamczyska w Suchej.

podróż - fotografijka
Napisał: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com
Innym zamkiem, który bez wątpliwości trzeba odwiedzić, jest wspomniany przez nas wyżej Zamek Malbork. Zbudowany został w trzynastym wieku przez Zakon Krzyżacki i na pewno do dziś robi niesamowite wrażenie. Chyba każdy w kraju kojarzy jego specyficzny wygląd oraz czerwoną cegłę, z której został wzniesiony - castles.today/pl/zamki/polska/moszna/.

Odwiedzenie Malborka jest właściwie żelaznym punktem niemal każdej wycieczki szkolnej, więc jeśli zamek Moszna nie jest przez Ciebie odkryty, bez wątpienia musisz zaraz nadrobić te zaległości. Nasz kraj posiada mnóstwo ciekawych zabytków, a zamki przynależą do wyjątkowo pożądanych przez turystów. Nie wszystkie można zwiedzać w całości, jednakże na pewno każdy znajdzie miejsce na mapie, które spełni jego oczekiwania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-14 16:17:31