Dbaj o sylwetkę i aktywność fizyczną, czyli jazda na rowerze to świetny sposób, aby poczuć się lepiej

Jeszcze nie tak wcale dawno wielu z nas wolny czas spędzała najchętniej przed ekranem telewizora albo komputera. Ostatnimi czasy wiemy już doskonale jak potężne szkody w naszym organizmie czyni taki sposób życia. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na poprawę swojej kondycji. Pośród korzystnych rodzajów ruchu znajduje się jazda na rowerze.

Rowery górskie
Napisał: Giant Polska
Na podstawie: Giant Polska
Jazda na rowerze to sport odpowiedni dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i stanu zdrowia. Nie ma w zasadzie żadnych przeciwwskazań, aby na rowerze jeździły osoby, które mają chore serce bądź mają za sobą zawał serca. Również przebyty udar – o ile tylko pozwala na to kondycja fizyczna – nie jest przeciwwskazaniem do właśnie tej aktywności fizycznej. Na jazdę na rowerze mogą zdecydować się także osoby z nadwagą, mające problemy ze stawami czy kręgosłupem. Rower to najskuteczniejszy sposób na zwiększenie kondycji. Jazda na rowerze zalicza się do tlenowych form aktywności fizycznej. Oznacza to, że w czasie jej wykonywania nasz organizm intensywnie się dotlenia. Tym samym odpowiednio spala tkankę tłuszczową. Podczas jazdy nieprawdopodobnie intensywnie pracują mięśnie nóg, ale zmuszane do pracy są również mięśnie pośladków, obręczy barkowej ,a nawet brzucha. Jazda na rowerze korzystnie wpływa także na kondycję kręgosłupa. I jak każda aktywność fizyczna poprawia humor i wzmacnia układ odpornościowy. Wsiadając regularnie na rower, będziemy więc chorować rzadziej. Sprawdź również stylowe rowery.

Rower
Napisał: hans-jürgen2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś zdecyduje się na rowerową wycieczkę, obowiązkowo należy zabrać ze sobą konkretne akcesoria rowerowe. Oferowane obecnie akcesoria rowerowe to tak naprawdęnajróżniejsze klucze, z pomocą których będzie można dokręcić koło, łańcuch czy dostosować wysokość siodełka. Nie warto jednak zapominać, że producenci są w stanie zaproponować teraz też akcesoria rowerowe, które uprzyjemniają jazdę.

Zalicza się do nich między innymi dobrze spasowane uchwyty na bidon. Montuje się je na ramie, co pozwala sięgnąć po nie w każdej chwili bez zatrzymywania się. Dodatkowe światła, które też można kupić, to natomiast większa widoczność rowerzysty na szosie, a tym samym poprawa jego bezpieczeństwa. Podobnie odblaski, których w sprzedaży jest naprawdę niezwykle dużo. Miłośnicy jazdy po mieście są w stanie natomiast kupić koszyczki zakupowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-22 12:19:21