wakacje jako cudowny okres spędzania czasu na poznaniu zakątków swojego kraju

Przybliża się okres wakacyjny i warto zadecydować gdzie spędzimy podróże wakacyjne. Jest możliwość bezczynnie wylegiwać się na morskim piasku, ale na pewno należałoby ten cudowny czas spędzić na poznawaniu zakamarków własnego kraju, zwłaszcza jeżeli ten czas spędzimy z dziećmi. Wskazane jest przedstawić dzieciom jak piękna jest ich ojczyzna i przy okazji nauczyć ich nieco historii.

Piękny zamek
Napisał: Derbeth
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaczątek naszej kultury, gdzie o zabytki łatwiej aniżeli w każdej innej części kraju, usytuowana jest wśród cudownych wzgórz porośniętych lasami, wśród malowniczych wapiennych ostańcow, stwarzając odczucie niezwykłej harmonii następującej pomiędzy człowiekiem i środowiskiem.

Szlak Orlich Gniazd to obszar leżący pomiędzy Krakowem i Częstochową. Na początku drugiego tysiąclecia wzniesiono tutaj pierwsze zamki obronne, jakie zabezpieczać miały trasy handlowe w ustanawiającym się państwie piastowskim.
Na wapiennych wzgórzach pomiędzy Krakowem a Wieluniem usadowiły się olśniewające zamki, zamczyska i fortece. Obecnie po miejscowościach, w jakich niegdyś się znajdowały, wiedzie niezwykły trakt. Wędrówka nim to wgłębienie się w bogatą przeszłość naszego państwa. W malowniczych rumowiskach, a niekiedy w dobrze uchowanych budowlach, czas się zatrzymał oplatając ospale stare mury tętniącą życiem przyrodą. Większa część z obiektów charakteryzowanych nazwą Orlich Gniazd powstało za panowania Kazimierza Wielkiego. Fortece miały chronić granicy Królestwa Polskiego, także jego stolicy, Krakowa, głównie przed napadem Czechów od strony Śląska. Szlak Orlich Gniazd to jedna z najbardziej ciekawych tras pieszych, rowerowych, bądź samochodowych w całej Polsce. Powinno się przeznaczyć jej weekend, majówkę, bądź dłuższy urlop wakacyjny.

W czasie włóczęgi warto odwiedzić Zamek Czocha. Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Jest to lokalizacja na cudowne spędzenie czasu z rodziną, lub wyłącznie z ukochaną osobą.
Bytność w owym miejscu można wzbogacić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to nietypowe chwile wiodące do nadzwyczaj zamaskowanych i interesujących zakamarków, skrywające sekrety starego Zamczyska w Suchej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-17 12:20:19