Jak dobrać rower dla malucha

By nasze dziecko w pełni czerpało radość z jazdy na rowerze, jego wybór nie może być przypadkowy jak też zbyt pochopny. Kierowanie się jedynie designem a także atrakcyjną ceną może sprawić, iż zamiast na leśne ścieżki, wymarzony rower naszego dziecka pojedzie prosto do piwnicy i prędko z niej nie wróci. Co zrobić, ażeby tego się ustrzec?Przede wszystkim musimy zastanowić się nad paroma kardynalnymi pytaniami: Który jednoślad będzie dla naszego malucha najlepszy? Jaką sumę chcemy na niego określić i gdzie go zakupić?

Na wstępie musimy podkreślić, iż najważniejszym fragmentem decydującym o komforcie jazdy jest rozmiar ramy. Wybieramy ją według długości nóg, mierzonych od podłoża do krocza, w zależności również od tego czy jednoślad ma kółka boczne, czy też nie. Najistotniejsza będzie prawidłowa kontrola malucha nad bicyklem - powinien zatem umieć bez problemu utrzymać równowagę, dosięgnąć jak też bez problemu użyć hamulców, swobodnie dotykać ziemi piętami podczas postoju, by móc bez trudu zatrzymać rower, a w wypadku nieodzowności bezpiecznie z niego zeskoczyć.

Rowery dziecięce
Napisał: David Mulder
Na podstawie: http://www.flickr.com
Znając już wymiar ramy trzeba przejść do kolejnej istotnej kwestii - jakiego typu ma to być rower? Większość dzieci przy pytaniu o to, który model by chciało, odpowie na pewno, iż rower górski z wielką liczbą przerzutek, a także całym mnóstwem wihajstrów. Pamiętajmy jednak - nie wszystko złoto, co się błyszczy. Podobne rowery dziecięce, owszem, prezentują się interesująco, mogą się podobać, w szczególności chłopcom, ale ogromna liczba części niesie ze sobą jedno niebezpieczeństwo - możliwość wielu felerów. Po paru tygodniach eksploatacji może się okazać, iż jednoślad nie pracuje już tak pięknie, jak po odebraniu ze sklepu - coś zacznie chrzęścić, coś zgrzytać, coś w ogóle przestanie działać. Jeśli więc chcemy, ażeby dziecko czerpało prawdziwą satysfakcję z jazdy, wybierając rower dla chłopca, ograniczmy ilość "bajerów" do koniecznego minimum, a w zamian zainwestujmy w moduły lepszej jakości.

Co więc rower powinien mieć? Z całą pewnością przerzutki. Urozmaicają jazdę, dopomagają przy podjazdach, umożliwiają uzyskać większą szybkość na prostych odcinkach. Niezbędne są także błotniki, oświetlenie i mały, acz przydatny szczegół - nóżka do stawiania roweru.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-04 16:09:34