Nie można ukryć, że ostatnimi laty zwiększyła się niesłychanie pozytywna moda na sport.

Ludzie z większą ochotą niż kiedykolwiek wcześniej ubierają się w ubrania sportowe oraz przemierzają ulice miast uprawiając jogging lub pedałując na rowerze. Prócz tego częściej chodzą na siłownię i interesują się między innymi squashem, który jest dyscypliną właściwie znaną, a jednak przez wielu z nas jeszcze nie tak mocno odkrytą. Z tej też racji dobrze jest poćwiczyć swe umiejętności grania w squasha albo tak zwyczajnie rozpocząć przygodę z niniejszą grą. Aby postawić pierwsze kroki, liczą się nade wszystko dobre chęci i na początku właściwe rakiety dla każdego z graczy.

Rakieta do squasha
Napisał: K.M. Klemencic
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dużo lepiej bowiem grać z kimś niż uczyć się odbijania w pojedynkę, chociaż też takie lekcje w samotności dla wielu z nas są istotne w poprawianiu swoich umiejętności. Nie można jednak ukryć, że bez dwóch powyżej nadmienionych składników granie w squasha na dłuższą metę się tak zwyczajnie nie uda.

Jeśli zatem ruszymy do sklepów ze sprzętem sportowym i będziemy pytać o rakiety do squasha, to powinniśmy być zorientowani, iż nie wszystkie są dostosowane do umiejętności podstawowych. Okazuje się, iż wiele sklepów oferuje sprzęt squasha wyłącznie dla profesjonalistów, zatem też, jeżeli nimi nie jesteśmy, to pójdźmy gdzie indziej - www. Nie zapominajmy więc, że wyposażenie sportowe musi być idealnie dopasowane do naszych możliwości wykorzystywania go. Najlepiej będzie, jeśli to fachowy trener doradzi nam, w które rakiety Wilson dobrze jest inwestować. Z taką pomocą zakupiony przez nas sprzęt squashowa na pewno nas nie zawiedzie nawet po długim czasie użytkowania. To my sami decydujemy, jak wydajemy pieniądze, jednak najlepiej zrobimy, jeśli zawsze wpierw rozważymy wszystkie za i przeciw.

Z pewnością dobrze też będzie, jeżeli wstrzymamy się z zakupem sprzętu przed ostatecznym zadecydowaniem o tym, że będziemy regularnie trenować - sprawdź moje źródło.

Niech na początku zapłonie w nas ochota i niewątpliwe zaciekawienie połączone z przyjemnością uprawiania tego sportu. To spowoduje, iż wydanie nawet sporej kwoty na sprzęt nie będzie dla nas niczym strasznym. Taka motywacja, którą jest pasja, to pierwszorzędny doradca. Nie czekajmy więc, aż ktoś nas będzie chciał nakłonić do danego sportu – samodzielnie sprawdźmy czy jest on dla nas czymś, co polubimy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-20 13:27:18