Czy trzeba mieć patent żeglarski, by w pełni cieszyć się z urlopu na Mazurach? W jaki sposób wybrać się w rejs po jeziorach?

Sporo osób jadąc na Mazury najczęściej organizuje sobie czas bardziej nad wodą. Często wynajmuje się domek lub pokój oraz spędza cały czas w jednym miejscu, często na brzegu. Ewentualnie wypożycza się rowery wodne lub kajaki na godzinkę lub dwie, ażeby wypłynąć gdzieś na środek jeziora. A co gdyby tak tego roku inaczej spędzić czas na Mazurach? Co może okazać się wyjątkowym urlopem?

Czarter jachtów
Napisał: Andrew Callow
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto z pewnością wziąć pod uwagę rejsy jachtem. Najlepsze jest w tym to, że ciągle zmieniamy miejsce, znajdujemy się w ruchu oraz odwiedzamy nowe miejsca. Oprócz tego korzystamy maksymalnie z obecności wody, gdyż stale się na niej znajdujemy. Można przez cały dzień oglądać piękne widoki, wieczorem wsłuchiwać się w odgłosy natury, a w nocy spać spokojnie w cudownej ciszy, będąc usypianym przez kołysanie fal. To na pewno będzie jedynie w swym rodzaju przeżycie, szczególnie dla osób, które nie miały okazji spędzać czasu w ten sposób. Dla kogoś, kto ma patent żeglarski, pozwalający pływać jachtem, wypożyczenie odpowiedniego środka transportu nie będzie problemem. Natomiast co z ludźmi, którzy tego typu uprawnień nie mają?

Osoby, jakie nie mogą same wypożyczyć potrzebnego jachtu muszą brać pod uwagę czarter jachtów motorowych. Pomoże nam to spędzić wspaniale czas na wodzie. Czarter to taka umowa, która zawierana jest pomiędzy osobą wynajmującą, a kimś, kto opiekuje się jachtami w marinie. Możemy w związku z tym wynająć jacht, który nas interesuje, na dany czas, podać miejsce początkowe trasy oraz ustalić kwotę należną za tego typu wypożyczenie.

Jednak, gdy chodzi o wypożyczenie jachtu możemy także zdecydować się na usługi skipera. Będzie on przez rejs swego rodzaju kapitanem dowodzącym łajbą. Nie można się denerwować na to, że musimy słuchać jego rozkazów. On bowiem jest odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo, jak również za to, by podróż przebiegła bez żadnych problemów jak również komfortowo dla wszystkich osób na jachcie. Dobrze jest w związku z tym już na samym początku porozmawiać z taką osobą jak i przedstawić jak wygląda sytuacja. Nie ukrywajmy przykładowo, iż to nasz pierwszy rejs oraz zażądajmy przedstawienia najistotniejszych zasad bezpieczeństwa, których będziemy musieli przestrzegać. Wtedy na pewno poczujemy się pewniej na jachcie i będziemy czerpali z takiego wyjazdu jak najwięcej przyjemności, miast się stresować niepotrzebnie. Jak widzimy można fantastycznie spędzić czas na Mazurach także wtedy, jak nie posiadamy patentu żeglarskiego. Na pewno na 6tym zyskamy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-09 12:04:16