Jazda na rowerze jako fantastyczny sposób na spędzanie wolnego czasu

Jazda na rowerze to jedna z najbardziej relaksujących aktywności fizycznych, przystępna dla każdego, nie wymaga wymyślnego urządzenia bądź stroju. Jazda na rowerze jest efektownym rozwiązaniem spędzania czasu, nie tylko sprawia dużo zabawy, lecz również wzmacnia organizm i zezwala zatrzymać jego sprawność na długo. Jazda rowerem polepsza nastrój.

Dzięki regularnej jeździe zyskujemy szczuplejszą sylwetkę, sprawniejsze mięśnie, zdrowszy kręgosłup i serce. Rower plumbike to jeden z nielicznych środków przewozu, który nie wysyła spalin. Zapewnia sporą mobilność. W ofercie polskich sklepów wyszukamy większość sławnych, światowych firm produkujących rowery, które posiadają godne uwagi modele. Dobry rower miejski to przede wszystkim odporny sprzęt, jaki zarazem jest interesujący optycznie. Oprócz stylistyki warto jednak zwrócić uwagę na jakość wykończenia ramy, także materiał wykonania.

rower - pejzaż
Napisał: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzisiejsze stylowe rowery to perfekcyjne kształty z bagażnikiem, błotnikami, dynamem i koszykiem na zakupy. Stanowią one idealny asortyment dla rowerzystów, którzy stawiają na komfortową, wyprostowaną sylwetkę ciała na rowerze i sposobność przewozu bagażu ponad szybkość i zwrotność.

Rowery miejskie cechują się dużym, miękkim siodłem, które potocznie nazywane jest kanapą. Kąt pochylenia rowerzysty zapewnia ogromny komfort w trakcie jazdy. Ramy owych rowerów zazwyczaj nie posiadają górnej rury, przez co wsiadanie i zsiadanie jest o wiele łatwiejsze zwłaszcza dla pań, które na przejażdżkę wybiorą się w lekkiej zwiewnej sukni. Częstym oprzyrządowaniem takich rowerów są błotniki, również kosz mieszczący się na kierownicy.

Dzięki temu osprzętowi podczas gorszej pogody nie zostaniemy ochlapani wodą emitowaną przez koła i będziemy mogli zapakować nieduże sprawunki. Ponadto rowery te w standardzie posiadają tylny bagażnik oraz oświetlenie, które najczęściej zasilane jest przez dynamo.
Rower
Napisał: Federation European Cyclists'
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stylowe rowery przeważnie mają wygięte kierownice w stronę eksploatatora, ułatwiają kontrolę i zwiększają komfort jazdy. Powinno się również przejechać się na wyłonionym sprzęcie przed kupnem i wypróbować, czy dana pozycja nam odpowiada.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-05 09:05:15