Czy zawsze trzeba mieć patent żeglarski aby móc korzystać z możliwości, jakie daje woda? Jakie istnieją pomysły na wykorzystanie czasu spędzonego nad jeziorem?

Spędzanie czasu nad wodą to ulubione zajęcie dużej ilości osób. Wiadomo, że miło byłoby mieć jacht oraz móc popływać sobie po takim akwenie, natomiast nawet nad jeziorem nie każdy sprzęt wodny możemy używać nie posiadając właściwych uprawnień. Na jakie rzeczy zatem możemy sobie pozwolić gdy takowych uprawnień nie mamy?

Jacht
Napisał: Galeon
Na podstawie: Galeon
Aby posiadać większy wybór kiedy chodzi o możliwość korzystania z różnych rodzajów jachtów na jeziorach dobrze jest zrobić patent żeglarski. Natomiast pływanie bez patentu też jest możliwe z tym, że oczywiście nie na wszystkim. Możemy na przykład jachtem żaglowym jednak całkowita jego długość musi być mniejsza aniżeli 7,5 metra. jacht motorowy też będzie w naszym zasięgu, lecz oczywiście nie każdy. Moc silnika nie może przekraczać 10 kW. Ostatnio sporo firm czarterowych ma ofertę właśnie specjalnie dla osób, które patentu żeglarskiego nie mają. A mianowicie mogą one wypożyczyć nam właśnie taki rodzaj jachtów, jakie bez uprawnień można prowadzić. W taki sposób nie trzeba martwić się o żadne przepisy oraz wczytywać się w nie bardziej, a wręcz mamy pewność, iż takim jachtem możemy bez problemów pływać. Zawsze również mamy do wyboru inne sprzęty, które pozwolą nam również przyjemnie spędzić czas przebywając nad wodą.

Nad różnymi jeziorami znajdziemy sporo miejsc, w jakich można wypożyczyć sobie coś do pływania. Często możemy w takich miejscach dostać klasyczne łodzie wiosłowe. Może dla niektórych to przeżytek, natomiast jednak po spróbowaniu tej opcji na pewno zmienią zdanie. Łodzie tego typu to świetny pomysł na to by popływać dalej od brzegu. Możemy dajmy na to popłynąć na sam środek jeziora i w tym miejscu, ciszy oraz spokoju oddawać się błogiemu lenistwu. Są one także doskonałe do łowienia ryb. Możemy w samotności, tak by nikt nam nie przeszkadzał spokojnie sobie wędkować.

Kolejnym pomysłem może być wyjazd na kajaki. To bardziej opcja dla osób, które lubią sport i aktywny tryb życia. Świetną przygodą może okazać się bowiem chociażby tydzień spędzony na takich kajakach. Możemy wtedy pływać z miejsca do miejsca, rozbijając namiot po drodze, na nocleg i w ten sposób spędzić w inny sposób niż normalnie wakacje. Możemy poczuć się naprawdę wolni i sami decydować o tym, ile i gdzie dzisiaj płyniemy. To jakby połączenie biwaku z survivalem oraz spływem kajakowym, dlatego miło będzie się poczuć znów jak na obozie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-18 15:43:10