Jak przygotować rower do sezonu?

Spędzanie wolnego czasu na łonie natury jest jedną z przyjemniejszych form odpoczynku, jaką zwłaszcza wolą ludzie żyjący na co dzień w dużych miastach. Rower będzie perfekcyjnym kompanem w czasie tego typu chwil, ponieważ dodatkowo gwarantuje nam sporą aktywność sportową. Pasjonatów tej odmiany transportu jest coraz więcej i, jak się okazuje, rower nie służy już tylko eskapadom za miasto. Coraz więcej osób entuzjastycznie porusza się nim na co dzień, dojeżdża do firmy czy też na uczelnię. Jest to niezaprzeczalnie pokaźna oszczędność, a także niezależność od rozkładów jazdy, jakie wielokrotnie potrafią być niekorzystne. W sklepach znajdziemy najróżniejsze warianty tego pojazdu dlatego każdy odnajdzie coś dla siebie.

fitness - stykówka
Napisał: Gideon Van Tonder
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pompowanie kółek małą przenośną pompką może nie być prostą oraz przyjemną czynnością, jednakże jest to trud, który z pewnością się opłaca. Nazbyt małe ciśnienie w dętkach może doprowadzić do ich przebicia lub nawet do uszkodzenia opony a także innych fragmentów koła, takich jak dla przykładu obręcz. Poza tym, trudno będzie walczyć z oporami toczenia. Rozwiązania tego problemu są właściwie dwa. Pierwsze to kupno stacjonarnej, profesjonalnej pompki - wtedy napompowanie koła zajmie faktycznie parę ruchów i nie utrudzi nawet malucha. Drugie rozwiązanie wiąże się z wymianą dętek na z wentylem automobilowym (jeśli takich w swym rowerze nie mamy), wówczas bowiem pojawia się możność napompowania opon np. na pobliskiej stacji benzynowej. Rzecz jasna zawżdy pozostaje alternatywa trzecia - zwyczajna, malutka pompka.

Dzięki temu osprzętowi podczas gorszej aury nie zostaniemy ochlapani wodą eliminowaną przez koła i będziemy mogli zapakować niewielkie sprawunki. Ponadto rowery te w standardzie posiadają tylny bagażnik oraz światło, jakie z reguły zasilane jest przez dynamo.
Rower
Napisał: Federation European Cyclists'
Na podstawie: http://www.flickr.com
stylowe rowery (pełen artykuł) na ogół posiadają wygięte kierownice w stronę eksploatatora, ułatwiają kontrolę i powiększają komfort jazdy. Należałoby również przejechać się na wyłonionym sprzęcie przed zakupem i wypróbować, czy dana pozycja nam odpowiada.

fitness - rzut
Napisał: Gideon Van Tonder
Na podstawie: http://www.flickr.com
O łańcuch w naszym bicyklu należałoby zadbać już jesienią. Suchy, brudny oraz pozostawiony w wilgotnej piwniczce napęd bardzo szybko pokryje się korozją. Cóż, mądry Polak po stracie. Jak więc doprowadzić zaniedbany łańcuch do używalności? Jeśli nie jest aż tak źle i łańcuch nie jest ubłocony, nie posiada śladów rdzy, a tylko głośnym zgrzytaniem domaga się o smar - powinniśmy go zwyczajnie przesmarować wykorzystując do tego specjalnej oliwy do łańcuchów, a w razie ich braku, możesz zastosować samochodowy olej przekładniowy. Powinniśmy pamiętać, żeby nadmiar oleju wytrzeć szmatą do sucha, zapobiega to przylepianiu się brudu do łańcucha. Jeżeli nasz łańcuch jest już czysty, posmarowany i przygotowany do pracy, możemy zacząć stosować się do kilku reguł, jakie przedłużą jego żywot. Przygotuj także wszelkie nieodzowne akcesoria rowerowe (więcej pomocnych rad na stronie).

Wygodna jazda na rowerze przyniesie nam mnóstwo korzyści jak również ogromną przyjemność. Istotne będzie wybranie dobrego roweru, który spełni nasze wymagania oraz nie obciąży bardzo naszego portfela. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z rowerem warto zakupić od kogoś używany pojazd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-14 13:13:09